Zwiazek Radziecki en Français

Ostatnio przejechałem się na monsieur Sarkozym jak na starej kobyle w kontekście jego rasizmu i ksenofobii (patrz wpis ‘Nielegalni Imigranci’). Myślałem, że po przeczytaniu mojego tekstu prezydent Francji się opamięta, ale widać było mu mało. No trudno, skoro tak bardzo chce, to ja już szablę w dłoni mam, biorę dupę w troki i jazda!

Nie tak dawno monsieur Sarkozy oskarżył naszego (powstan!) prezydenta (siadaj!), że ten nie ma cojones, bo podobno coś tam wynegocjował a teraz nie chce podpisać i blokuje. Oczywiście nie będę się tutaj rozwodził, który z tych panow ma wieksze jaja, bo politycy poprostu ich nie mają i basta!. Lubią tylko o nich gadać. Nie mają też kregosłupa. Polityk to zwykły mięczak, ewentualnie jamochłon. Zdarzają się co prawda wyjątki, np. taka baronessa Thatcher miała nie tylko kręgosłup ale też más grandes cojones en el mundo politico, ale skoro w gazetach czytam, ze facet zaszedł w ciąże i urodził dziecko, to nic mnie już nie zdziwi, nawet kobieta z jajami.

W każdym razie, dwóch smarkaczy pokłóciło się o wielkość czegoś co mnie nie interesuje więc na tym poprzestanę. Zresztą i tak potem jednemu to coś o co się kłócili zmiękło i się poddał.

Co ważne w tym wszystkim to to, że monsieur Sarkozy, paplał coś tam o odwadze, a sam boi się wszystkiego co obce (czyt. nie francuskie) i przywraca choć pozory wolności w świecie. Znów wpadł mi w ręce FT. Jest tam dosyć ciekawy artykuł o tym, jak w Genewie zebrały się tęgie głowy z Komisji Europejskiej, Światowej Organizacji Handlu, oraz ministrowie wielu ale to wielu krajów z Afryki, Azji, Europy, i obu Hameryk.
Mędrcy debatują nad liberalizacją światowego handlu, a przede wszystkim nad otwarciem rynków państw rozwiniętych dla produktów z państw niedorozwiniętych. Powstrzymam się w tym miejscu od kometarza bo skończyłoby się na żołdackich grubiaństwach, a muszę trzymać poziom, powiem więc tylko, że uwolnienie handlu jest naprawdę bardzo proste i śmieszy mnie jak to tęgie głowy się trudzą i debatują w pocie czoła… pobierając przy tym niezliczoną ilość mieszków złota, ewentualnie papierków nazywanych przez niektórych wywrotowców pieniędzmi.

Przy okazji tej debaty monsieur Sarkozy oburzył się okrutnie i zbeształ pana Peter’a Mendelsona, europejskiego komisarza ds. handlu, za wystawianie ludu na pastwę globalizacji. Nasz węgierski żabojad rozpostarł przed nami apokaliptyczną wizję utraty 100,000 miejsc pracy i spadku europejskiej produkcji rolnej o 20% podczas gdy, jak się wyraził ‘na świecie co 30 sekund umiera z głodu dziecko’! Prezydent Francji powiedział stanowcze ‘NIE!’ poświęcaniu interesów europejskich rolników. EuroLepper? Ja się tylko zastanawiam, czy interes europejskiego rolnika idzie w parze z interesem dziecka umierającego z głodu co 30 sekund? Śmiem wątpić.

Pamiętam jak swego czasu miłościwie nam panujący PiS – co to bojkotuje TVN i TVN24 (i dobrze, jakby reszta naszego politycznego półświatka zbojkotowała te stacje, może zacząłbym je oglądać) a jej prezes dodatkowo bojkotuje jeszcze kobiety (albo to one go bojkotują) – chciał uzyskać kontrolę nad NBP, żeby kontrolować kurs złotego (patrz – doprowadzić, do spadku jego wartości, żebyś sobie, szanowny czytelniku nie mógł za wiele kupić). Pamiętam to oburzenie w mediach. Oczywiście, też się oburzam i potępiam (chociaż nie czytałem). Potepiam więc też monsieur Sarkozyego, który ostatnio skarcił słownie Europejski Bank Centralny za podniesienie stóp. Jak wiadomo biurokraci siedzą za biurkami i pracują w pocie czoła i stóp, więc jak je podniosą, rozchodzi się smród, który atakuje wrażliwe nozdrza Sarko.

Kiedy Francja obejmowała prezydencję WE, jej węgierski prezio urządził sobie ekspoze w TV. Przemówił w nim do ‘narodu europejskiego’ przedstawiając program ‘Europy, która chroni’. Zapewnił, że lud Europy (i ten pracujący i ten pobierający zasiłki) domaga się protekcji przed negatywnymi skutkami globalizacji, i że on z troską się pochyli i nas ochroni.

Powiedzcie mi kiedy się będzie pochylał to ja go zdradziecko zajdę od tyłu i kopnę z całej siły w el doopę!

Howgh!

Enfin, ze specjalną dedykacją dla ‘Smarko’ – Beatelsi: Spowrotem w ZSRR:

http://www.youtube.com/watch?v=4-2LQGigK-0&feature=related


A! To korzystając z okazji pocieszmy jeszcze Yarka co bojkotuje TVN i kobiałki. Specjalnie z dedykacją:

http://www.youtube.com/watch?v=2I-67U93xMU&feature=related

One thought on “Zwiazek Radziecki en Français

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s