Ideologia a bezpieczeństwo

Kiedy byłem, kiedy byłem małym chłopcem hej! Wzięli mnie rodzice w góry gdzie, jak to dzieciak, jak to dzieciak, zagubiłem się. Hej!
 
Zboczyłem na chwilę ze szlaku i trafiłem na polanę, gdzie stary baca byzkał łowiecki. Pies bacy, bez kagańca i bez smyczy, czyli, wg. niektórych, przebywający tam nielegalnie, uznał mnie za intruza i zdrowo mnie pogonił. Uciekłem więc w las i wpadłem do pieczary. Kundel, Światowidowi niech będą dzięki, zgubił trop. Poczekałem aż się oddali i gdy już miałem wychodzić, zobaczyłem, że z głębi pieczary bije blask. Podążyłem w jego kierunku. Na samym dnie jamy, stały antyczne tykwy a z nich, po ich uprzednim rozbiciu, wypadły zwoje mózgowe, zapisane w nieznanym mi języku.
Uznałem to za dar niebios i postanowiłem wyszkolić się w piśmie i rozszyfrować te prehistoryczne skarby.

Po wielu latach studiów oraz konsultacji ze specjalistami, udało mi się opanować abecadło i mogłem wreszcie dowiedzieć się co zapisane jest na moich papirusach toaletusach.
Rozwinąłem zwoje i przeczytałem:

‘– Czemu tak ciągle gadasz o kobietach, Stan?
– Bo chcę zostać kobietą. Chcę być kobietą. Chcę żebyście od dziś mówili na mnie ‘Loretta’. To moje niezbywalne prawo jako mężczyzny.
– Ale dlaczego chcesz zostać Lorettą, Stan?
– Bo chcę mieć dzieci.
– Dzieci?
– Każdy mężczyzna ma prawo mieć dzieci, jeśli chce.
– Przecież ty nie możesz mieć dzieci!
– Nie prześladuj mnie!
– Nie prześladuję cię, Stan! Nie masz macicy! Gdzie będziesz trzymał swojego embriona? W pudełku?’
W tym momencie do rozmowy włącza się niewiasta:
‘– Mam pomysł! Przyjmijmy, że Stan nie może póki co mieć dzieci, gdyż nie ma macicy, co nie jest niczyją winą, nawet Rzymian, ale musimy przyznać, że ma PRAWO do dzieci!’
– Świetnie, Judith! Będziemy walczyć z ciemiężycielami…
– Przepraszam.
– A po co?
– Co po co?
– Po co walczyć o jego prawo do posiadania dzieci…
– To symbol naszej beznadziejnej walki z najeźdźcą!
– Raczej symbol jego beznadziejnej walki z rzeczywistością.’

Pismo to nazwałem ewangelią Briana. Jest to niewątpliwie jedna z zaginionych ksiąg, której naukowcy poszukują od dzisięcioleci. Autentyk, w przeciwieństwie do jakiejś ewangelii Judasza promomowanej przez gazetę koszerną – nie wierz szanowny czytelniku w te ich dyrdymały.
Teraz już wiesz, Czytelniku, że to ja jestem szczęśliwym posiadaczem sekretnej wiedzy! Proszę Cię o zachowanie tego w tajemnicy (wiedz też, że słowo ‘ewangelia’ rozumiem tutaj jako ‘zespół niewzruszonych zasad i nakazów moralnych’ a nie jako naukę Jezusa Chrystusa).

Co prawda kiedy byłem smarkiem nie za dobrze obchodziłem się z moimi zwojami, w związku z czym, kiedy przejeżdżalismy przez Pcim, parę stron wyleciało przez otwarte przeze mnie okno samochodu. Podobno znalazł je jakiś Anglik, i nakręcił na ich podstawie dokumentalny film o alternatywnym mesjaszu, dzięki któremu zbił fortunę i teraz stać go na ciotkę z Pcimia. Z tego co zasłyszałem – film bardzo dokładnie odzwierciedla treść zawartą w pismach.

Dlaczego akurat przywiązałem taką wagę do zamieszczonego w nich dialogu? Otóż od początku istnienia ludzkości zdarzali się mężczyźni, którzy chcieli zostać kobietami. Mieli po temu różne powody. Nieszczęsny Stan chciał mieć dziecko, co jest powodem nieszkodliwym – jak każdy meżczyzna miał prawo do dzieci.

Niektórzy jednak chcą zmienić płeć z tych samych powodów dla których mężczyźni zdobywają szczyty gór, dla których odkrywają Amerykę czy wybierają się na biegun – mężczyźni są durniami. I ja i Ty, szanowny czytelniku (ale nie czytelniczko) dobrze wiemy, że dla kobiet zrobimy wszystko. Na pewno przypominasz sobie, jak grając w piłkę, wpadłeś na tego rosłego brysia (czy jadąc na nartach przywaliłeś w drzewo) – zanim dotarło do Ciebie, że masz wstrząs mózgu i złamane cztery żebra, krzyknąłeś w kierunku wybranki ‘nic mi nie jest!’. Taaak, ściemniaj ściemniaj, zgrywaj twardziela… One i tak wiedzą…
Jak to się u nas w rodzinie mówi – mężczyna może i jest głową rodziny, ale kobieta na pewno jest szyją.
Tak więc niektórzy faceci chcą zostać kobietami bo tak bardzo pragną władzy. Władza nad światem jest dla nich ważniejsza od przyjemności malowania jajek na Wielkanoc.

Czasem może się też zdarzyć, że zmiana płci wynika z czystej kalkulacji. Np. ubezpieczenie OC dla kobiet jest tańsze niż dla mężczyzn (przynajmniej w niektórych krajach). Tak więc jeśli facet ma problemy z pieniędzmi, może najść go ochota, żeby ciąć koszty jak się tylko da, nawet za cenę obcięcia czegoś więcej.

Wszystko w porządku, jeśli ktoś to sobie robi prywatnie i nie zawraca mi tym głowy. Jednak zdarza się i tak:

Jak pisze Daily Telegraph, pewnien 42-letni żonaty policjant z Humberside (północny-wschód Lincolnshire) zapragnął zostać panią Lauren. Okazało się że biedna Lauren była przez lata więziona w ciele mężczyzny i nareszcie odzyskała wolność (na marginesie – ciekawe, czy żona Lauren przejdzie teraz operacje zmiany orientacji seksualnej, ale pozostawię to szczęśliwemu małżeństwu, nie będę się mieszał w ich życie). Jako wolnościowiec oczywiście cieszę się, że Lauren po latach nareszcie została uwolniona. Moim zdaniem ten policjant więżący ją w swym ciele jest gorszym potworem od tego Fritzla z Austrii!
Huzzah! Kolejne zwycięstwo na froncie wolności.

Niestety szef tamtejszej policji zaczął wydziwiać. Wg. szacunków policji, Humberside cierpi na ‘nieproporcjonalnie wysoki poziom przestępczości’. W ostanim roku zanotowano 27,000 incydentów, czyli trzykrotnie ponad angielską przeciętną (a trzeba zaznaczyć, że Anglia ma najwyższy wskaźnik przestępczości we Wspólnocie Europejskiej – na pewno czytałeś, szanowny czytelniku, liczne artykuły w wybiórczej o tym, jak tutejsza młodzież, w ramach lekcji historii codziennie odgrywa idy marcowe kiedy to zaciukano Cezara. Zazwyczaj młodzież odgrywa senatorów a przypadkowy przechodzień – Cezara).
W obliczu tej wysokiej przestępczości, szef policji zmusza 500 pracowników policji (w tym 344 policjantów codziennie patrolujących ulice) na kurs poświęcony zmianie płci w ramach zajęć ‘antydyskryminacyjnych’. Jego zdaniem pozwoli to policji uniknąć ewentualnego procesu o prześladowanie, który Lauren mogłaby wytoczyć pracodawcy.
Nie uważam, żeby obecność policji była konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa. Nie chcę się tu rozpisywać na ten temat, opiszę to w przyszłości, ale uważam że w kraju, w którym zabrania się człowiekowi nosić czegokolwiek, co może być uznane za ‘broń ofensywną’ (nawet gazu do obrony czy scyzoryka, jaki każdy z nas mia
ł w kieszeni kiedy byliśmy dziećmi), w którym niektóre nadgorliwe sieci sklepów nie chcą sprzedać osobie nieletniej nawet łyżki (łyżka podpada pod kategorię szcztućców, tak samo jak nóż – a noż jest zakazany), nagłe wycofanie policji z niebezpiecznych ulic może wpłynąć negatywnie na poziom życia ludzi, Ludzi, którzy przecież tą policję opłacają w wysokich podatkach.

Ja oczywiście jestem człowiekiem naiwnym i zakładam, że Lauren naprawdę czuje się kobietą a nie zmienia płci tylko dlatego, że chce przejąć władzę nad światem czy zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu. Ale niezależnie od tego uważam, że w imię jej dobrego samopoczucia nie powinno się ryzykować tego, że wiele dziewcząt stanie się kobietami wbrew własnej woli (Lauren przynajmniej miała wybór). Lub że wielu mieszkańców okolicy będzie zmuszona zagrać Cezara w historycznej rekonstrukcji wydarzeń 15 marca, w związku z czym zmienią miejsce zamieszkania z ziemskiego na pozaziemskie.

Nie podoba mi się, że w imię ideologii naraża się bezpieczeństwo niewinnych ludzi. Eh! Żeby przynajmniej można było się bronić samemu. Ale my ponoć jesteśmy zbyt nieodpowiedzialni żeby móc posiadać broń. Lauren jest odpowiedzialna! Lauren nas obroni.
‘Wonder woman! Wonder woman! 
All the world’s waiting for you, and the power you possess. In your satin tights, Fighting for your rights. And the old Red, White and Blue. Wonder Woman, Wonder Woman! Now the world is ready for you, and the wonders you can do.

Na koniec dla relaksu kawałek o zmianie płeci: Bonnie Tyler – ‘gdybyś był kobietą a ja była facetem’ (przeboje z lat 80-tych mnie rozwalają):
http://www.youtube.com/watch?v=C-ORWtnwCag&feature=related

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s