Rewolucję czas zacząć & wielka ucieczka

Kolejny znojny tydzień dobiega końca. W polityce polą się tyki ale ponieważ już wybiegłem z pracy i rozpocząłem obrządki na cześć Opoja – dla mnie tydzień pracy i umartwiania polityką się zakończył. Niech na całym świecie wojna… i tak dalej.

Jeśli przybiły Cię, szanowny czytelniku, wydarzenia ostatniego tygodnia, mam dla Ciebie dwie wesołe wiadomości z pola walki o wolność dla kurczaków oraz innych bestyj chodzących po tym padole. Tak na margnesie społecznym – wiadomości te znalazłem przypadkiem. W całym zgiełku medialnym na temat jednej z wielu wojen jakie toczą się na naszej pięknej planecie o mały włos byłbym je przeoczył. Być może wszystkie te wojny są po to, żeby odwrócić moją uwagę od spraw ważnych. Na szczęście ja czuwam w dzień i w nocy (wszak wróg nie śpi). Na odległych stronach Metro Newspaper (brukowca wliczanego w cenę biletu na pociąg, który co rano wesoło stukocząc zabiera mnie do miejsca, w którym ja niewesoło zgrzytam zębami i zarabiam śmieszne pieniądze) znalazłem dwie napawające nadzieją wiadomości!

Pamiętasz, szanowny czytelniku, mój tekst o niewolikurczaków na farmach Tesco? Obiecałem, że będę trzymał rękę na pulsie i na bieżąco informował Cię o wydarzeniach z frontu walki o wolność tych szlachetnych ptaków. Oto, jak donosi tabloid, we Włoszech kurczaki same podjęły walkę! Pani Lucia Pisani, gospodyni z miasteczka Frosinone, zachciało się fanaberii! Zamiast tradycyjnego makaronu postanowiła ugotować kuraka. Nastroiła więc garnek z wodą, zaostrzyła narzędzie zbrodni i zwrociła się w kierunku upatrzonej ofiary z zamiarem dekapitacji. Ha! Głupia kobieta niedoceniła jednak potęgi kurczaka oraz jego ptasiego umysłu (określenie ‘ptasi móżdżek’ nie wzięło się ot tak bez żadnego powodu. Jak wiemy – im mniejszy mózg tym mniej głupoty się w nim mieści, tak więc ptaki są z natury bardzo mądrymi zwierzętami). Waleczny ptak pojął wnet co się świeci i w myśl zasady że najlepszą obroną jest atak, podjął desperacką szarżę na Włoszkę! Gazeta szczędzi nam drastyczych opisów, ale najwyraźniej bohaterski kurczak tak odwinął swojej oprawczyni, że ta wpadła do garnka w którym jeszcze parę minut temu chciała go ugotować. W efekcie 35-letnia kobita skończyła z ciężkimi poparzeniami nóg! W artykule nie podają co stało się z kurczakiem, więc wnioskuję że zbiegł ku wolności! Szacun!

Kolejna radosna wieść dotyczy dwóch francuskich krów, które nie życząc sobie skończenia w burżujskim brzuchu (przynajmniej na pewnym etapie, bo przecież nie zostałyby tam na stałe), zwiały z ubojni i kanałami przedzierały w kierunku granicy! Niestety, ostatecznie zostały złapane przez grupę pościgową. Znowu brak informacji, co się z nimi później stało, ale jak znam Francuzów, odwaga krów na pewno im zaimponowała, więc je ułaskawią przerzucając się tym samym na żaby, ostrygi i ślimaki.

Muszę wyznać, że obie wiadomości napawają mnie nadzieją i optymizmem. Zwierzaki powoli się uświadamiają i stawiają opór! Następnym krokiem będzie rewolucja! Albo powstanie! Albo bunt! Albo wszystko to cuzamen do kupy.
Jeśli czytasz ten tekst i tak się sk
łada, że jesteś małpą, kurczakiem, krową albo siekieratką poszukującą/-cym przywódcy, skontaktuj się za mną i wspólnie coś wymyślimy.

Hasta la victoria siempre!

Na koniec naszła mnie taka myśl – skoro kurczak, a nawet krowa potrafią podjąć walkę o wolność, może i dla nas – ludzi i humanoidów – jest jakaś nadzieja?

I tym optymistycznym akcentem zakańczam i zakanszam mój tydzień pracy!

A jeśli jeszcze czujesz się przybity wydarzeniami tygodnia – dla śmiechu proponuję sprawdzić nowy sposób Francuzów na walkę z imigracją: http://fr.youtube.com/watch?v=POySlKRCPpI

Jeśli jeszcze jesteś smutny, to tutaj możesz podglądnąć jak Talibowie grają w karaoke:
http://fr.youtube.com/watch?v=y9Wss0okd08

And last but not least, tradycyjna dedykacja muzyczna – miłego wypoczynku
http://www.youtube.com/watch?v=RRfiddT5-aM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s