Jak Monty Python z piratami walczył.

Jak już kiedyś pisałem – piratem być to mrowa jest rzecz!
Piractwem pała się większość znanych mi ludzi. Wszycy koledzy ze stodjóf, leiceóm, szkoły potstawowej i innych placuwek, w kturych zasięgałem naók, kture uczyniły ze mnie tak elokfentnego geniusza jakim tera jeste…

Nie tak znowuż dawno czytałem w prasie drukarskiej że nawet policyjnanty na jakimś posterunku korzystają z nielegalnego oprogramowania. Piractwo nie ogranicza się ino do muzyki, filmów, gier czy łindołsów – ostatnio w Krakowie jakiś profesur skopiował pomnik legionistów i wystawił jako swój. Chłopaki na pomniku co prawda wyglądają jak my, kiedy w środku nocy wybieraliśmy się z kumplami do monopolowego. Ale gdyby to o nas chodziło na tym pomniku to lokalizacja jest niewłaściwa. My żeśmy chadzali ulicą Królewską a nie Piłsudskiego. Tak więc albo plagiat albo nieporozumienie. Wstyd panie Dźwigaj!

Wychodzi na to, że wszędzie dookoła (czeka pokusa goła) każden pała się pirackim rzemiosłem. Nawet dzięcielina pała i Natenczas Wojski.

Taki stan rzeczy nie za bardzo podoba się twórcom, artystom, deBillowi Gej-tsowi (ostatnio gej-tsy i lezbej-tsy wszędzie się pchają i demonstrują gorsząc pobożny ludek). Od lat grupy te wmawiały politykom, że piractwo to kradzież w biały dzień i straszne bezprawie, przez co politycy spłodzili jakieś tam przepisy o ochronie własności intelektualnej i bezskutecznie ścigają internetowych korsarzy. W rzeczywistości oczywiście prawdziwych piratów nikt nie tyka, a ofiarami prawodawstwa padają smarkacze, których nie stać na okienka czy najnowszą płytę Lejony Lujis czy Ryszarda Rymkowskiego… Co prawda kopiując nic nikomu nie kradną bo przecież jakbym skopiował od Ciebie, szanowny czytelniku, jakąś muzyczkę, ty nadal byś ją miał, tak więc nic byś nie stracił. Gdzie tu kradzież? No ale a la guerre comme a la guerre.

Jak wieść gminna niesie – wojna jest machiną postępu (I wojna zrodziła ZSRR a II przyniosła jego postępowy system do naszego kraju) tak więc producenci wymyślają coraz to nowsze technologie i zabezpieczenia a piraci coraz to nowsze krakersy czyli oprogramowania do krakowania czyli do łamania zabezpieczeń czyli… Błędne koło kręci się od dawien dawna i co jakiś czas ogłasza się gawiedzi stworzenie nowej rewolucyjnej technologii…. wciąż jednak za drogiej, żeby zniechęcić nas do darmowego zdobywania łupu i gwałcenia… przepisów tzw. prawa.

Dzisiaj w Dziennym Telegrafie przeczytałem o nowej taktyce, zastosowanej przez komików z kabaretu Monty Pythona. Kabareciarze powiadają tak:

‘Od trzech lat okradaliście nas zamieszczając dziesiątki tysięcy naszych klipów na youtube. Miarka się przebrała! Czas żebyśmy wzięli sprawy w nasze ręce!
Wiemy kim jesteście, wiemy gdzie mieszkacie i moglibyśmy przyjść po was na sposoby tak straszne że nie można ich opisać. Jednakże będąc niespotykanie miłymi facetami, postanowiliśmy się z wami rozprawić na nasz sposób: stworzyliśmy własny program na youtube.
Już nikt nie będzie musiał oglądać filmów o gównianej jakości zamieszczonych przez was. My dajemy autentyczne klipy wysokiej jakości prosto z naszego sejfu…’

Panowie z Monty’ego zebrali najczęściej oglądane klipsy i udostepnili je za darmo w wysokiej jakości. No, nie całkiem za darmo – komicy proszą o niezamieszczanie głupawych komentarzy oraz o klikanie w linki i kupowanie ich produktów, co powinno osłabić ich wstręt do wszystkich którzy od trzech lat z nich zdzierali.

Youtubowa strona Monty Pytahona znajduje się tutaj:
http://uk.youtube.com/user/MontyPython

Ja mam zamiar dofinansować komików wybierając się z żoną (i mam nadzieję braciszkiem) na ich sztukę ‘Spamelot’ w Londynie bądź na Brodłeju. A skoro już o spamie mowa, w ramach łikendowego relaksu polecam gierkę: http://www.spamspamspamspam.co.uk/go/game/
Mój rekord – Bonus Level 1 i 9,490 punktów. Na laptopie czyli z kijową myszką…

Na koniec tradycyjnie muzyczka: http://uk.youtube.com/watch?v=fUspLVStPbk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s