Trochę optymizmu na nowy rok.

Popijałem sobie wczoraj winko ku czci Opoja. Modlitwa zawsze wprowadza mnie w radosny nastrój więc postanowiłem dzisiaj nie narzekać i zająć się sprawami radosnymi. Rok 2009 przyniósł nam już kilka dobrych rzeczy.

Niedawno doszły mnie wieści że papież zniósł klątwę z lefebrystów. Huzzah dla papieża! Co prawda nie wiem kim są ci lefebryści i za co byli przeklęci, ale klątwa to straszna rzecz (wiem bo oglądałem klątwę czarnej perły) i nikomu jej nie życzę. Uwolnienie kogoś od klątwy zawsze oznacza trochę więcej wolności na świecie.

Kolejną dobrą nowinę przyniósła nam Obama. Wprawdzie pokręciła coś z przysięgą ale  zaraz potem podpisała dokument zakazujący tortur w Guantanamo. Ponadto, za rok więźniowie mają wyjść na wolność (nie wiem za co muszą odsiedzieć jeszcze rok, ale lepiej sie siedzi znając datę oswobodzenia. Najgorsza jest zawsze niepewność). Jeszcze tylko musi Baraka znieść wizy dla Polaków i chcąc niechcąc, Benedictus siedzący na tronie Piotrowym będzie musiał pod naciskiem Donka, najlepszego premiera od czasu Jarosława Kaczyńskiego (który z kolei był najlepszym premierem w okresie pomiędzy rządami Marcinkiewicza i Tuska), wynieść Obamę na ołtarze. Coś mi się wydaje że Obama będzie najlepszą czarną prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Huzzah dla Obamy!

Wczoraj Daily Telegraph łupnął jeszcze jedną dobrą wiadomość. 1,000 nielegalnych imigrantów, dało dyla z ośrodka dla imigrantów na włoskiej wyspie o pięknej nazwie Lampedusa. W ośrodku zaprojektowanym na maksymalnie 850 pensjonariuszy przetrzymuje się 1,800 afrykańskiego luda, głównie z Libii i Tunezji (bliżej z Lampedusy do tych krajów niż do macierzy). Nie wiem co się obecnie dzieje z uciekinierami. Gazeta donosi, że wymusili otwarcie bram zakładu i poszli protestować przeciwko złemu traktowaniu przez włoskie władze. I bardzo dobrze. Włochy uważają się za kraj cywilizowany, za kolebkę naszej kultury. Wiadomo, wieczne miasto, Vaticano, karczma ‘Rzym’, San Marino, Zbigniew Boniek, zabytki, pierwszy uniwersytet, Traktaty Rzymskie itd. Jak na cywilizowany kraj przystało podpisały międzynarodowe konwencje praw człowieka i niedawno potwierdziły swoją troskę o postęp w tych sprawach podpisując Kartę Praw Podstawowych. Karta ta głosi m.in. że ‘zakazana jest wszelka dyskryminacja ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub światopogląd, opinie polityczne lub wszelkie inne, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną’ (special thanx to don Basil, który zadał sobie trud przestudiowania tekstu tego dokumentu). Nie może być tak, że w kraju tak cywilizowanym i postępowym niektórzy ludzie traktowani są gorzej od zwierząt (jak się coś podpisuje to trzeba tego przestrzegać). Świnia, krowa, a nawet kurczak mają lepsze warunki bytowania niż ludzie spoza EU (na szczęście ludzi spoza EU się nie jada). I to nie tylko we Włoszech. To samo ma miejsce we Francji czy w Hiszpanii, gdzie ludzie muszą koczować pod namiotami, nie mają dostępu nawet do lekarza, a prasa nie ma wstępu do ośrodków. Nie wspomnę już o Wlk. Brytanii, gdzie ukrytą kamerą udokumentowano przypadki strażników wykorzystujących seksualnie ponętne nielegalne Brazylijki oczekujące na deportacje. Dlatego Huzzah dla 1,000 uciekinierów! Powodzenia na wolności! Nie dajcie się znowu zamknąć.   

Już miałem kończyć ten wpis, kiedy google gadgets, czyli zupełnie niepotrzebna funkcja w Łyndołsach Wiśta Wio, wyszukało dla mnie informacje ze stanu Kwara w Nigerii o zatrzymaniu przez straż obywatelską złodzieja Mazdy 323. Tunde Mohammed, rzecznik policji stanowej w Kwara poinformował, że patrolujący okolicę strażnicy obywatelscy zauważyli zakapturzonych mężczyzn próbujących ukraść samochód. Na widok patrolu mężczyźni wzięli nogi za pas. Straż obywatelska udała się w pogoń. Tunde Mohammed powiedział agencji Reutersa że ‘jednemu z mężczyzn udało się uciec, natomiast drugi zmienił się w kozę’. Rzecznik policji potwierdził, że zwierzę zostało zatrzymane i znajduje się obecnie w areszcie. Jeśli mam jakichś szanownych czytelników w Nigerii apeluję o pomoc w skazaniu złodzieja. Jeśli ktokolwiek widział tego osobnika kręcącego się w środę w okolicach Anifowose Ipata/Oloje proszony jest o kontakt z policją.

 

Ech! ciekawie się zapowiada ten nowy rok 🙂

A na koniec tradycyjnie muzyczka: http://uk.youtube.com/watch?v=08e9k-c91E8

PS. Dzisiaj zaczął się nowy chiński rok – rok wołu. Tak więc szczęśliwego nowego roku!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s