Polityczne mendy

Jak każdy dobry chrześcijanin wie – ‘menda też stworzenie boże i inaczej żyć nie może…’ Dlatego nie dziwota, że po zabiciu polskiego inżyniera przez brodatych panów w czarnych turbanach, na polityczny żer wypełźli przedstawiciele tego nieciekawego gatunku plugawstwa (‘…cóż że czasem w jajo utnie?’).

Przez kilka dni lawirowałem po sieci skutecznie omijając wypowiedzi naszych polit-weszek. Niestety, jeśli pod różnymi nagłówkami kryją się te same informacje – wcześniej czy później musiałem wdepnąć w gniazdo mend. Robactwo okazało się przy tym tak agresywne, tak pocięło mnie po jajkach że oszczędzę Ci, szanowny czytelniku, relacji z tego co doświadczyłem. Zapewne też miałeś pecha i nieopatrznie natrafiłeś na wypowiedź jakiegoś (tfu!) polityka na temat inżyniera i taliban-banana.

Nie ma bola! Musiałeś! Skoro ja nie chciałem ale musiałem.
Najlepiej sytuację opisał Janusz Palikot, pisząc, że polityczne hieny wyszły na żer. Poseł, sam będąc politykiem zna sprawę z autopsji, a że hiena to stworzonko o wiele milsze od mendy, naturalnie swój podgatunek zaliczył do rodziny ‘dużych ssaków drapieżnych z grupy kotokształtynych’ (Palikotokształtnych?).

Ale nie ze mną te numery!

Poseł Palikot z oburzeniem oskarża wszystkich o próby nabicia sobie głosów na tragedii, która być może by się nie wydarzyła, gdyby m.in. jego ukochana partyja nie wepchnęła Polski w otwarty konflikt fanatycznym zakątkiem świata Islamu… Wysłaliśmy naszych wojaków na zadupie świata – wiochę gdzie psy dupami szczekają i teraz się dziwimy że chcą naszym zrobić ziazi. To co się wydarzyło, było niestety kwestią czasu. 
Z drugiej strony to takie gdybanie (może i bez wkurzania bisurmanów przez ‘nasz’ nierząd, czarni turbaniarze zrobiliby to samo co zrobili)
.
Wróćmy więc do myśli przewodniej… Tak więc Palikot oskarża wszystkich wkoło o nabijanie sobie głosów na śmie
rci inżyniera z Krakowa – następnie sam jedzie na ludzkich emocjach waląc – ‘dopaść i zabić porywaczy Polaka’. Motyw zemsty jak w dobrym filmie z Van Damem.

Nie często zdarza się, żeby polityk Platformy opowiadał się za karą śmierci. Szczególnie polityk tak wyrazisty, który 9 października roku pańskiego 2007 z przekonaniem w głosie wypisywał na blogu:

Wczoraj Elżbieta Kruk (…) potwierdziła publicznie, że jest zwolenniczką wprowadzenia kary śmierci. Włosy stanęły mi dęba. To jednak widok zdumiewający: człowiek, który mówi, że jest gotów akceptować takiego rodzaju sankcję. To trochę jednak, jak  zabić człowieka… Nie da się tego oczywiście uzgodnić z nauką Kościoła, ale tym nikt się w PiS-ie nie przejmuje. Mnie jednak nie ten aspekt szokuje, ale ta zdolność, ta łatwość przekazu, która w ustach kobiety pozwala lekko wybrzmieć słowom: tak, jestem za karą śmierci! Pani Elżbieta Kruk jest za karą śmierci, co zabrzmiało niemal tak samo, jak zdanie – tak, lubię ciepłe bułki podczas niedzielnego śniadania…’

Ponadto, w muszli wydziału politologii UMCS tego samego dnia wypowiedział się tak: 

‘Jeżeli chodzi o dzień przeciwko karze śmierci, to chcę powiedzieć tak: w Polsce się go nie obchodzi, bo w Polsce nie rządzą chrześcijanie. Jarosław Kaczyński jako premier rządu przyłączając się do bojkotu i kwestionując dzień bez śmierci okazał się w praktyce, nie w deklaracjach, człowiekiem bezbożnym, ponieważ jest to najbardziej sprzeczne z nauką Kościoła i nauką Jana Pawła II.’

Gdybym nie wiedział kim są politycy, niezależnie które miejsce sceny politycznej zajmują, późniejsze stwierdzenie tego samego człowieczka

‘Powinniśmy złożyć publicznie obietnicę, że ich dopadniemy, że tych ludzi, którzy wykonali wyrok zabijemy – mówi Janusz Palikot, który komentuje śmierć polskiego inżyniera z rąk pakistańskich terrorystów.’

bardzo by mnie zdziwi
ło.

Zaprawdę powiadam – dziwna to menda.
Z jednej strony po serii kąśliwych cięć w okolicach genitaliów pana Kaczyńskiego i pani Kruk wyciera sobie mordkę Janem Pawłem II i naukami kościoła, stanowczo opowiadając się przeciw karze śmierci a z drugiej, by się przypodobać gawiedzi, bez litości tnie po jajach wojowników tali-bananu nawołując do ukrania ich śmiercią za to co zrobili. Co to? Zasady wpojone przez JPII i naukę kościoła nie obowiązuja wobec niewiernych? A może pan Palikot lewym jajem jest za a prawym przeciw?  

…A może? …eeee… niemożliwe…
Wątpię, żeby nasz as manipulacji (Pali…kotas?) zmieni
ł poglądy. Wygląda mi to na typową polityczną prostytucję. Stąd pewnie te historie z wibratorami i dmuchaną lalką kota Jarosława. Ot, można zarobić parę głosów to się mówi co lud chce usłyszeć.  

Ale starego wróbla na proso nie tak łatwo nabrać. Nawet jakby przyszło tysiąc Palikotasow a każdy wyciągnął tysiąc…
Za dużo wody w Wiśle up
łynęło, żeby Anarch dawał się nabierać na takie sztuczki. 

Ok, ulżyło mi. Jak mówi, cytowany już powyżej, poeta:

Menda też stworzenie boże,
i inaczej żyć nie może,
Cóż, że czasem w jajo utnie?
Nie gubże jej tak okrutnie!

 
Tak więc mi
łosiernie zostawiam naszą elitę mendo-polityczą na czele z Palikotas-em manipulacji. Niech se przeczytają i przemyślą.

A na koniec – masz tu Palikotasku specjalną dedykację na pocieszenie: http://www.youtube.com/watch?v=I76BBptBOpo

12 thoughts on “Polityczne mendy

  1. Nie wazne, kto pierwszy powiedzial – jazda panie gazda bic bisurmanow! Wazne ze PO jest teraz u wladzy a my nadal wojujemy w Afganistanie i Iraku. Moim zdaniem jesli ktos nie krytykowal dzialan poprzednikow, a nastepnie je kontynuuje to znaczy ze sie z nimi zgadza.Hiszpanie mogli wycofac wojska, ziazi im sie nie stalo. My tez mozemy.

   Like

 1. Przesadzasz i to mocno. Cywilny wyrok sadu to co innego niz reakcja wojskowych w wojnie. Ja bym to tak widzial. Mordujacy terrorysci nie zasluguja na pardon. Mendy typu Czarniecki, Orzechowski, czy Zawadzki sprowokowaly wpis Palikota.

  Like

  1. Co za roznica czy sznur jest cywilny czy wojskowy? Efekt ten sam – trupek wiszacy na jego koncu.Dla mnie zero roznicy miedzy terrorysta zabijajacym inzyniera a np. seryjnym morderca mordujacym prostytutki.

   Like

  2. Masz racje Josza!Odruch Palikota byl zdrowy,ludzki na tak ohydna zbrodnie niewinnego przeciez czlowieka!Natomiast menedy nad mendami :Orzechowski,Zawadzki i Czarnecki, ,perfidnie bez najmniejszej wewnetrznej emocji,zimno to wykorzystaly,zeby dowalic przeciwnikom politycznym!

   Like

   1. Jak widać za załączonym obrazku – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zależnie od opcji politycznej kto inny ma ‘zdrowe ludzkie’ odruchy a kto inny jest mendą. Jestem pewien że dla zwolenników LPR – facio z LPR mówi z sensem, dla zwoleników ZChNu Rysio z Klanu Czarnecki ma rację a Palikot to menda. Całe szczęście, że ja nie mam przynależności i tylko JA mówię z sensem, zdrowo i po ludzku.

    Like

 2. W przeszlosci byl znany film Bunuela ze slynna scena w ktorej ksiadz zabija oprawce mowioac “przebaczam jako sluga Bozy a zabijam jako czlowiek. Takie wlasnie bylo odczucie Polikota i wiekszosci Polakow.

  Like

 3. To nie ukochana partyja to umiłowany i kochany nasz prezydent za piętnaście minut rozmowy w przedpokoju z Buszem zadeklarował wysłanie 1000 żołnierzy do Afganistanu jak się jest dyletantem to opowiada się kawały a nie pisze bloga

  Like

  1. Trza rozumić co sę czyta. PO była jedną z partii, która poparła wysłanie kontyngentu do Afganistanu. Gdyby byli przeciwko to nie znalazłbym na necie takich wieści:’Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapowiedział, że wyśle do prezydenta postanowienie w sprawie nowego statusu polskich wojsk w Afganistanie. Zgodnie z nim nasi żołnierze będą skoncentrowani w jednej ze wschodnich prowincji Afganistanu.Bogdan Klich nie ujawnił, w której prowincji będą działali polscy wojskowi. Jednak – jak zapewnił – ta decyzja jest uzgodniona z naszymi sojusznikami.Polski kontyngent ma być także liczniejszy i liczyć około 1600 żołnierzy. Nasi żołnierze będą stanowili brygadową grupę bojową i samodzielnie będą odpowiadali za bezpieczeństwo prowincji.Minister Klich poinformował również, że polscy wojskowi nie stworzą narodowego zespołu odbudowy Afganistanu, lecz będą częścią amerykańskiego.’lub:’Szef MON Bogdan Klich powiedział, że polski kontyngent w Afganistanie musi dostosować swoją taktykę i technikę do nowych warunków, w których funkcjonują nasi żołnierze. Wczoraj w Afganistanie zginęło trzech polskich żołnierzy’lub:’Graś dodał, że Platforma Obywatelska nie kwestionuje tego, że Polska zobowiązała się w ramach NATO na walkę na udział w misji w Afganistanie.’lub:’Pytany, jak wygrać wojnę w Afganistanie, szef MON odpowiedział, że potrzeba “zaangażowania nie tylko wojskowego, ale też politycznego”. – Trzeba też wzmocnić siły NATO w Afganistanie; bez zwiększenia liczby żołnierzy i sprzętu do prowadzenia działań bojowych trudno będzie wygrać wojnę w Afganistanie – powiedział minister.’Jeśli sie z czymś nie zgadzam to nie pcham narodu głębiej w g***no tylko się wycofuję. Zrobili to np. Hiszpanie. Chyba Włosi też się wycofali ale nie chce mi się sprawdzać.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s