Państwo Piesprawia

Nie tak dawno, bo w zeszłym tygodniu między trzecim a czwartym kuflem piwa pani w telewizorze poinformowała mnie, że w Londynie chuligani rozbili okna Królewskiego Banku Szkocji.

‘Jacy chuligani’ pomyślałem ‘Jaki Bank Szkocji w Londynie?!’. Za Edwarda I zwanego Długonogim, albo Młotem na Szkotów, taki czyn był podstawą do nadania szlachectwa, a teraz wsadzają człowieka do lochu… Kolejny dowód na upadek obyczajów… Teraz Szkot może nawet zostać premierem Zjednoczonego, a Anglik nie ma nawet prawa pierwszej nocy!!! (Ze wszystkich naturalnych praw człowieka to prawo cenię sobie najbardziej).

Kiedy tak sobie rozmyślałem ta sama pani patrząc mi z powagą w oczy rzekła, że w czasie protestów przeciwko G20 zanotowano jedną ofiarę śmiertelną. Zaraz potem uaktualniła informację, mówiąc, że ofiara zeszedła sama z przyczyn naturalnych.

A było to tak. Niejaki pan Ian Tomlinson wracał sobie z roboty, kiedy nagle znalazł się za kordonem policji otaczającym demonstrantów. Wkrótce potem dostał zawału i odszedł z naszego łez padołu. Dotąd wszystko jasne, ale od tego momentu obie strony barykady zaczęły obwiniać się nawzajem za śmierć pana Iana. Policja oficjalnie utrzymywała, że starała się dotrzeć do zasłabniętego pana Tomlinsona, ale demonstranci jej nie dopuścili. Demonstranci twierdzili natomiast, że to policja swoją co najmiej bierną pomogła umrzeć naszemu nieszczęśnikowi, że oni wzywali pomoc a policja stała. Byli też i tacy, co zapewniali, że policja zachowywała się wręcz agresywnie w stosunku do czterdziestosiedmiolatka ale takich od razu okrzyknięto skrajnymi lewakami i oszołomami, robiącymi obore policji jak tylko nadarzy się okazja.
Oczywiście policja utrzymywała, że nic takiego nie miało miejsca i że wszystko było w porządku i zgodnie z procedurami…

Słowo przeciwko słowu. No i komu tu wierzyć? Przedstawicielom państwa prawa czy rozwrzeszczanym nosicielom dredów, wytartych tenisówek i koszulek z Czegewarą, którzy na dodatek chcą powywieszać bankierów na latarniach?

Komu Ty byś zaufał, szanowny czytelniku?

Strażnika (Guardiana) zazwyczaj nie czytam bo to taki brytyjski odpowiednik Koszernej, za nudny i zbyt inteligencki jak na mój prosty umysł. Ale dzisiej w imię walki o prawdę wszedłem na ich stronę, żeby udostepnić Ci szanowny czytelniku ekskluzywne wideo z profesjonalnej akcji policji:

http://www.guardian.co.uk/uk/2009/apr/07/video-g20-police-assault

Materiał nagrany został przez przypadek, przez pracownika funduszu inwestycyjnego z Nowego Jorku, który przyjechał do Londynu w geszeftach.

Już nawet nie chodzi o to, że jakiś umundurowany kretyn popycha bogu ducha winnego faceta, który parę minut później zasłabł i umarł, bo to w policji zdaje się być normalką. Nie pierwszy raz każąca ręka sprawiedliwości ścina nie tego co trzeba. Chodzi o to, że znowu trzeba było materiału wideo, żeby sprawa wyszła na jaw.
Nierząd jej królewskiej starości
wprowadza coraz to nowsze przepisy, żeby kontrolować każdy nasz krok (np. pod koniec tego roku wchodzi prawo, które nakazuje nam się wyspowiadać z każdego wyjazdu za granicę), władze wykorzystują uliczne kamery, żeby ścigać właścicieli psów srajęcych na obraz Franciszka Józefa, a my na naszą obronę mamy jedynie modły do Opatrzności, żeby ktoś nagrał bezprawne działania policji. No bo w sumie nie amerykański geszeciarz z wizyta w bLondynie, gawiedź uwierzyłaby, że policja chciała dobrze a lewacka dzicz i inne politycznie podejrzane świnie przyczyniły się do tragedii.

To my powinniśmy zamontować kamery w urzędach, w samochodach i uniformach państwowych. Urzędnicy powinni żyć jak w domu wielkiego brata, wiedząc, że w każdym momencie mogą być obserwowani. To my powinniśmy wiedzieć co robią Oni, a nie oni co robimy my. To oni powinni sie spowiadać NAM z tego co robią, to MY powinniśmy im posyłać kontorle i karać za niewywiązywanie się z obowiązków. Jeśli już ma istnieć pańswo to niech służy nam, a nie im! Wara im od tyłka mojego psa i tego gdzie nawozi trawnik, wara im od moich wyjazdów na wakacje, wara im od moich pieniędzy, od tego czy palę trawę czy papierosy, i czy robię to z kobietą lekkich czy ciężkich obyczajów. Role powinny się odwrócić bo to oni są na naszym utrzymaniu… pewnie już to kiedyś postulowałem więc nie będę się znowu rozpisywał, szczególnie, że w tym wpisie chciałem jeno podzielić się z Tobą, szanowny czytelniku, prawdą na temat opisywanego zajścia.

Gud najt!

A na dobranoc, jeśli dotarłeś, szanowny czytelniku do końca tych wypocin, fajny krótki filmik na temat wprowadzania coraz to nowych technik inwigilacji obywatela przez państwo, dla dobra obywatela, ma się rozumieć:  http://www.youtube.com/watch?v=jJTLL1UjvfU

No i tradycyjnie muzyczka: http://www.youtube.com/watch?v=HVirVTUlSOU

5 thoughts on “Państwo Piesprawia

  1. Opis wideo ze strony wybiórczej: ‘Na filmie widać jak uwięziony między kordonem policji a demonstrantami Tomlinson spaceruje spokojnie z rękoma w kieszeniach. Policjanci najpierw szczują go psami, potem jeden z nich uderza go pałką po nogach i popycha. Kilka minut po tym, co zarejestrowano na filmie, Tomlinson zmarł na atak serca.’Uwaznie obserwowalem pieski i nie widzialem, zeby szczuto nimi Tomlinsona. Owczarki zachowuja sie spokojnie, nagle jeden z policjantow popycha goscia. Bez powodu. Nie rozumiem jak mozna przeinaczac cos co kazdy moze obejrzec.

    Like

  2. Człowieku i właśnie z powodu takich wpisów czytam Twojego bloga tak rzadko. No mnie po prostu szlag trafia jak widzę takie sk….syństwo jak na tym filmie. I nie byłbym wcale mniej zdenerwowany gdyby ten pan przeżył, nic mu się nie stało i dziś uśmiechałby się w wywiadach. Po prostu pogarda jaką oni żywią do ludzi przechodzi moje zdolności pojmowania świata. Napisałbym tu jeszcze parę słów ale wtedy w najlepszym razie wykasują mój komentarz albo co gorsza zablokują Ci bloga i uruchomią organy (tfu!) ścigania. Szkoda zdrowia.

    Like

  3. Obecnie nowoczesne i sprawnie dzialajace instytucje finansowe oferuja najlepszej jakosci uslugi finansowe. Warto dobrac dla siebie taki http://www.finanse48.com.pl kredyt samochodowy, ktory bedzie nisko oprocentowany a jego raty nie beda zbyt wysokie. Nowy http://www.finanse48.com.pl kredyt samochodowy ma wielu zwolennikow. Dzieki temu mozna dobrac dla siebie najodpowiedniejszy wariant. Jesli planujesz kupno samochodu, warto przemyslec te decyzje i dobrac dla siebie cos odpowiedniego. Najlepsze http://www.finanse48.com.pl kredyty samochodowe przygotowane sa dla wszystkich tych, ktorzy chca kupic samochod, zarowno nowy, jak i uzywany. Najlepszy http://www.finanse48.com.pl kredyt gotowkowy zapewnia klientom bezpieczenstwo transakcji a takze latwosc nabycia samochodu o roznej wartosci. Aby ubiegac sie o kredyt trzeba spotkac sie z doradca finansowym, ktory na zyczenie dojedzie w kazde miejsce.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s