Brony i glany

Pewnego razu udaliśmy się wraz z moją mądrzejszą połówkę i młodszym braciszkiem na podkrakowską strzelnicę, żeby se trochę postrzelać. Sam Brus Łilis dosłatałby wściku dupy widząc nasz arsenał – rewolwer Laki Luka, beretta Dżona Maklejna ze Szklanej Podpaski, szot gan z feralnych łódzkich juwenaliów w 2004, bazuka z Dooma! Czego tam nie było!? Zabrakło tylko pepeszy (nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy, jak pisał Poeta) i Prezesa Polsatu (Waltera) PPK. W każdym bądź razie, pomny haseł o śmiercionośności broni, które tyle razy słyszałem w postępowej (a czasem i w zacofanej, zależnie od osoby prezesa) TV, i rozochocony połówką żołądkowej gorzkiej, skonsumownej przed wyprawą na strzelnicę (po pijaku lepiej prowdzę – mniejszy stres) postawiłem przed sobą słynnego Kowlaskiego & Wessona i czekałem co się stanie. Zgodnie z obowiązującą teorią powiniennem był zginąć. Broń przecież zabija! Tak powiadają uczone głowy i elity! Czekałem i czekałem aż wreszcie stwierdziłem, że ani Kowalski, ani Wesson nie mają nic przeciwko mnie.

Czyżby, wbrew temu, co przez lata wpajano mi w pustą przestrzeń pomiędzy uszami – broń nie zabijała? ‘To kto w takim razie pozbawia życia Polaków na kanadyjskich lotniskach i Brazylijczyków w bLondyńskim metrze? Kto zabija Indianinów w Peruwiańskiej dżungli i morduje masowo Polaków na Białorusi?. Skoro broń nie jest kilerem to kto strzela?’ pomyślałem ‘człowiek strzela, proszem Paniom! Człowiek strzela!’.

Zastanówmy się więc wspólnie, szanowny czytelniku, kim jest ten strzelający człowiek. W dzisiejszych czasach są to najczęściej żołnierze lub funkcjonariusze (jawni i tajni) na usługach państw i partyzantek oraz gangsterzy. Zwykły obywatel, jeśli broń posiada (w Polsce trzeba dać w łapę, ale są jeszcze kraje, które dostepu do broni chronią w konstytutach – prostytutach, a nawet takie, które nakazują osobnikom płci męskich trzymać karabin u siebie w domu) zazwyczaj używa jej od święta, żeby palnąć sobie w łeb (jak np. pani Blida) ewentualnie trzy razy w brzuch, raz nie trafiając (jak np. pan Sekuła). Zazwyczaj jednak broń trzymana jest z daleka od dziatków, w miejscu znanym tylko głowie rodziny, i używana jest co najwyżej na strzelnicy lub w obronie przed gwałtem (serio!), zaborem mienia lub utratą życia. Najczęściej kończy się na pogrożeniu bronią jak w tym przypadku.


Ostatnio dowiedziałem się, że na świecie żyją takie oszołomy, które nie chcą mieć dostępu do broni i chciałyby zakazać dostępu bliźnim. Świry owe powiadają, że dać człowiekowi broń to tak jakby dać małpie brzytwę. Jednakże podobno wszyscy pochodzimy od małpy. Małpy, która wzięła brzytwę i zgoliła futro (oprócz rejonów głowy i krocza). Jakoś nic sobie nie zrobiła. Appallachoamerykanie w amerykańskich programach satyrycznych ukazywani są jako głupsi od Polaków, a jakoś żyją, uzbrojeni po zęby nie wybili się jeszcze do ostatniego spieczonego karku. 

Na ironię zakrawa fuckt, że dostęp do broni oraz możliwości jej użycia reguluje państwo – banda nieodpowiedzialnych polityków i skostniałych instytucji, która zawsze wie lepiej. To właśnie państwo obchodzi się z bronią jak wyżej wspomniana małpa z brzytwą. Gdyby jeszcze samo zrobiło sobie nią krzywdę (np. poseł Walikot wyskoczyłby na mównicę, zasadził słynny wibrator Marszałkowi Komarowskiemu i zaczął strzelać do kolegów z sejmu) wszystkim nam by to wyszło na zdrowie! Ale niestety zazwyczaj to do nas, cywilów strzelają różnej maści urzędnicy państwowi. Morderstwo często uchodzi im na sucho, jeśli jest ‘zgodne z procedurami’ (np. istnieje podejrzenie, że Brazylijczyk może być islamskim terrorystą, lub, że kilku gówniarzy w samochodzie rodziców może okazać się super groźną komórką mafii kalabryjskiej, lub nawet Pruszkowa!).
Ty, szanowny czytelniku, jeśli zostaniesz zaatakowany, musisz dostosować środki obrony do zagrożenia, bo inaczej za kraty! Państwo, jeśli tylko paru turbaniarzy sterroryzuje kozikiem załogę samolotu i wypieprzy nim w biurowiec (lub dwa), potafi odpowiedzieć atakiem na kilka obcych państw,
powieszeniem niedemokratycznych władz, wybiciem paręnastu tysięcy cywili, i zamknięciem reszty w uzdrowiskach typu Guantanamo czy Abu Ghraib gdzie z uporem maniaka, latami, bez wyroku sądowego robi im dupy jesień średniowiecza do czasu aż się przyznają do terroryzmu (ja bym się przyznał jeszcze zanim moja dupa osiągnęłaby stadium wiosny renesansu).
W przeciwieństwie do państwa, ja czy Ty, szanowny czytelniku, wzięlibyśmy przykład z Komando lub Van Dama, i gdyby ktoś nam zrobił ziazi zemścilibyśmy się na sprawcy, a nie na całej dzielnicy, w której mieszka. Nieprawdaż? Zabijanie niewinnych sąsiadów, choć przyjemne, byłoby moralnie naganne.   

Sami pozwoliliśmy na to, żeby instytucjonalna małpa, wzięła do ręki insytucjonalną brzytwę. Pozbawiliśmy się jakichkolwiek możliwości obrony, bo w sumie nawet maczeta, którą trzymam pod poduszką, może mnie wpędzić do kryminału, nawet za samo jej posiadanie, nie wspominając już użyciu jej przeciwko kobiecej drużynie siatkówki, na wypadek gdyby chciała mnie zgwałcić (drużyna, nie siatkówka). No bo w sumie co ja moge zrobić kiedy uzbrojone po zęby państwo depta moją Wolność? Zakapować do dzielnicowego? Wybrać sobie nowego pana? Dupa zbita!

Ale nie smuć się, szanowny czytelniku, jest nadzieja, że nawet jak nas zamienią w krowy (o ile już nas nie zamienili) nie wszystko stracone. Nawet dla krów jest nadzieja!

I tym optymistycznym akcentem zamykam dyskusję i rozwiewam resztki wątpliwości. Dobranoc pchły na noc karaluchy pod poduchy a purchawki do ruchawki. 


   

15 thoughts on “Brony i glany

 1. Żarty sobie robisz z pana Sekuły (który to popełnił samobójstwo strzelając sobie 3 razy w brzuch a czwarty raz nie trafiając), ale właśnie ekspert-kryminolog stwierdził, że pani B. Bildowa popełniła samobóstwo strzelając ślepakiem (http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1464) :)Myślę, że to “przebiło” p. Sekułę. Jednak kobiety to potrafią wszystko!

  Like

  1. Moim zdaniem panią Blidę osobiście odstrzelił Jarosław Kaczyński na polecenie Ziobry – Dzierżynskiego XXI wieku. Nasze słuzby robią postępy – nauczyli się, że samobójstwo wygląda wiarygodniej jeśli strzela się w głowę (i to nie w tył, jak robiły Ruskie).Ale tak na marginesie – ślepak z bliskiej odległości też może zabić. Tak zginął m.in. syn Brusa Li – Brendon (ten co grał w ‘Kroku’) oraz Dżon Eryk Hexum, ten co grał w czymś innym.

   Like

   1. Przychylam się do zdania, że pani Bilda nie zginęła samobójczo. Z tej to prostej przyczyny, że honor w elitach politycznych jest już praktycznie nieznany. W najgorszym razie mogła liczyć na status świadka koronnego, zmianę tożsamości np. na Herr Barnaba Bild itp.Kaczyńskie też jej nie odstrzeliły. Nie pozbywa się języka zanim nie wyciągnie się z niego informacji. Is fecit cui prodest – ten zrobił, kto zyskał.Podejrzewam, że w grupie funkcjonariuszy aresztujących panię B. była co najmniej jeda osoba wykonująca polecenia od Prawdziwej Władzy (WSI czy mafia węglowa, a może to to samo). A polecenie było takie, aby nie dopuścić do aresztowania. Widać nie było już wyboru.Może w dzisiejszych czasach jakieś mocniejsze te ślepaki. “Dzieckiem będąc w kolebce” wybuchł mi ślepak w rękach w trakcie wydobywania zeń prochu. Traf chciał, że gwóźdź trącił o spłonkę… Tylko palce mi przypiekło, ale od tej pory nie pozyskiwałem już prochu (w ten sposób). Teraz, to mógłbym siedzieć za terroryzm, ale wtedy…młody byłem < 12 lat, nie było jeszcze Popcornu czy Bravo Girl, a bawić się jakoś było trzeba.

    Like

   2. Nie no Kaczor ją zabił w czystej zwierzęcej nienawiści, o której tyle razy czytałem w niezależnej prasie koszernej. A tak na poważnie to jedna mafia raz odstrzelą Papałe, raz Dębskiego a raz porwą Olejnika. I na rękę im, że naród rozbrojony.

    Like

   3. Aj, bo ja zapomniałem, że masz nieskrępowany dostęp do rodzimej prasy…Człowiek tak siedzi w tej Kanadzie: śnieg wokół, ocieplenie pełną gębą, aż nie chce się z domu, więc się dziczeje…

    Like

   4. To szanownego Pana raczyli oszukać. Lokalnym przysmakiem jest premier Rosji – putin, natomiast ogony sprzedaje się poza kebekiem, w barbarzyńskiej części kraju. Ja żem go jadł w jądrze ciemności, ottawie, na Rido kanał oblewając niechcący spodnie gorąca czekoladą. Łyżwy na Rido kanał:.. Ech! Chciałoby sie tak dziczeć.

    Like

 2. Nie przypominam sobie,żeby Lucki Lucek zabił kogokolwiek, choć szybciej od cienia strzelał.Notabene. Niedawno pewien Chińczyk wnerwił się był i zaciukał nożem 9 osób a 11 ranił. Gdyby użył broni palnej znów musielibyśmy wysłuchiwać, że sama broń zabija. Ale niestety nie miał na tyle przyzwoitości.Dlatego zauważmy – gdyby ludzie na ulicach Chińskich miast mieli broń, zastrzeliliby go wcześniej.

  Like

  1. Szczesliwy Lucek w 1949 zabil Phila Defera w uczciwym pojedynku. A przyklad Chinczyka nauczyl mnie, ze noze powinny byc zakazane. Krojenia powinni dokonywac licencjonowani eksperci w piekarniach lub sklepach miesnych ;)Bezpieczenstwo über alles!!!

   Like

   1. również masło powinno być smarowane palcem a mięso (np. na steki) musi być już poporcjowane na kawałki tzw. “gryzy”. Oczywiście, wielkość kawałków musi być dostosowana do wieku jedzących, dlatego nailepiej aby zakupy zawsze były sprawdzone przez pracownika socjalnego, lekarza (a w razie czego) i policjanta.

    Like

   2. Waść zapominasz jakie zagrożenia niesie ze sobą posiadanie i używanie zębów. Nieodpowiedzialny obywatel może się ugryźć albo złamać sobie zęba i strata dla budżetu gotowa. Nie wspominając o możliwości pogryzgenia osób trzecich. Nie możemy ryzykować! Każdy obywatel winien aby obowiązany do noszenia kagańca. Wychodzić z domu będzie mogł tylko na smyczy prowadzony przez odpowiednio przeszkolonego psa (ogara polskiego), Potrawy gryźć będzie za niego licencjonowany specjalista lub odpowiednio przeszkolony pies.

    Like

 3. Jaki ANARCHA chłopie??? Ty jesteś zwykły wczesnośredniowieczny u-pe-erowiec 😀 Smacznego. Żryj się sam. Wypociny kiepściutkie.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s