5 thoughts on “Ostatni Salut dla Prezydenta

 1. A co tam w Grejt Brytan? Nie czepiają się Polaków?U nas już drugi dzień można w radio usłyszeć felietony o tym jak Polcay do spółki z Litwinami i Słowakami zmieniają oblicze Wysp.I jak się rdzenni mieszkańcy o to martwią. Co ciekawe, przytaczane były też wypowiedzi Pakistańczyka (10 lat w GB) i Macedończyka (6 lat w GB) obie bardzo surowe w stosunku do emigrantów z nowej UE.

  Like

  1. Sytuacja jest tragiczna, dlatego nie pisze! Jako imigrant z Polski, zjednoczony z rodakami z powodu ostatnich wydarzen dwoje sie i troje, zeby Polacy sprostali wymagania kampanii wyborczej – dzisiaj zabralem prace czterem angolom, jednemu ukradlem miejsce na studiach, zgwalcilem dwie staruszki i jednego chlopca i zadzgalem pieciu landlordów. Wszystko po pijaku oczywiscie… Dlatego nie mam czasu ostatnio pisac, za co z gory przepraszam.

   Like

   1. To pewnie o takich postępkach rodaków będzie w dzisiejszych reportażach. Anglików najbardziej drażniło to, że jesteś niewykształcony a masz pracę, albo to że ledwie przyjechałeś a wiesz jak działa system (więc masz na piwo i nocleg w parku). Macedończyk był zniesmaczony ilością rodaków i w czasie wywiadu popijał gęstą czarną kawę. Może była prądem, co rzeczywiście mogło zaburzyć percepcję i zdolności liczenia. Pakistańczykowi przeszkadzało to, że w swojej dzielnicy nie czuł się u siebie. Większość jego sąsiadów jest Polakami, nie to co 10 lat temu – sami Pakistańczycy. Rasista jakiś? A i nie lubi sklepów z kiełbaskami :)Dlaczego ludzi w Kanadzie zachęca się do współczucia jakiemuś Pakistańczykowi spod Londynu?

    Like

   2. Kanada to dziwny kraj… Nie wiem co oni z tyimi Pakistanczykami, ale od znajomego Libanczyka wiem ze libanskie restauracje w Montrealu nie maja wiele wspolnego z libanska kuchnia. Anglikow najbardziej wkurza, ze obcokrajowiec (w tym przecietny ‘nieudacznik’, jak Swiety Lech okreslil emigrantow z Rzeczypospolitej) potrafi przyjechac wynajac lokum, znalezc prace, co miesiac wysylac rodzine pieniadze i jeszcze troche odlozyc podczas i jest ‘tansza sila robocza’ od Anglika, ktory jest u siebie, moze mieszkac i jesc u mamusi a naRzad Jej Stetryczalej Mosci wyplaca mu roznego rodzaju zasilki.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s