Z frontu walki o socjalizm albo smert!

Nie, szanowny Czytelniku, nie będzie to tekst o wyborach w Polsce, w której w zasadzie o socjalizm nie trzeba walczyć tylko zadecydować czy będzie miał on wąsy i bryle czy niski wzrost i kota.

Są ciekawsze miejsca od grajdołka nad Wisłą. Jak Wenewuzela na przykład.
 
W latyfundium pana Czaweza ostatnio nie dzieje się dobrze. Jeden z największych producentów ropy (Wenewuzela jest w pierwszej dziesiątce), posiadający również ogromne złoża gazu, jest jedynym krajem Ameryki Łacińskiej w stanie recesji. W maju inflacja wzrosła tam do 21% a ceny żywności podrożały o 41% w skali rocznej.

Na takie dictum CIA i zaplutych karłów redakcji (Wybiórczej?) dzielny Hugo, w imieniu równie dzielnego narodu wuwuzeliańskiego wypowiedział wojnę burżuazji dzierżącej w swych parszywych łapskach supermarkety, młyny, produkcję ryżu oraz dystrybucję żywności.
Nie rzucając słów na wiatr, Señor Ciavez znacjonalizował właśnie sieć 40 supermarketów, Bicentennial Supplies, należącą do francusko-kolumbijskiej dżojnt-wenczer. Mimo zapewnień władzy, że znacjonalizowana sieć działa sprawnie i strawnie, i że dostarcza podstawowe produkty ludowi pracy, kolejki na ulicach miast i wsi, zmusiły fana Fidela i Czegewary do wysłania wojska na ulice tychże miast i wsi, w celu plądrowania prywatnych mieszkań z nadmiarów żywności.

Czawez odgraża się też pozostałym producentom i handlarzom żywności obwiniając ich za kryzys w kraju, likwidując przy tym jakiekolwiek próby krytykowania czerwonego karła (ostanio niejaki Señor Guillermo Zuloaga, właściciel Globovision TV, musiał salwować się ucieczką za granicę, po tym jak Hujgo oskarżył go o szerzenie nieprawdziwych informacji. Jak wiadomo socjalizm krytyki nie znosi).

Teorie spisku zaplutych karłów redakcji Wybiórczej do spólki z CIA możnaby nawet ciemnemu ludowi wmówić (a ciemny lud, z braku jedzenia może by je i przełknął), gdyby niedawno pańswowa firma PDVAL, spółka-córka krajowego producenta ropy, nie zostawiła była około 80,000 ton żywności na pastwę bakterii gnilnych. Beztlenowce urządziły sobie prawdziwą ucztę (a napewno i orgię) w porcie Puerto Cabello, gdzie przez kilka tygodni lokalni pracownicy czuli ‘smród jakby ze 100 zdechłych psów’.

Zapach zgnilizny nie podrażnił jednak wprawionych w bojach nozdrzy czerwonego Hugo, który ogłosił ‘nową erę supremacji socjalizmu’ tymi oto słowami: ‘Udowadniamy właśnie, że socjalizm jest lepszy w każdej dziedzinie od kapitalizmu’.

To ja tylko mogę przyklasnąć i prosić – udowadniajcie tak dalej towarzyszu Czawez! Udowadniajcie tak dalej!

Z rewolucyjnym prozdrowieniem odmeldowuję się!

I pamiętaj, szanowny Czytelniku – wróg nie śpi.

6 thoughts on “Z frontu walki o socjalizm albo smert!

 1. jeśli plądruje mieszkania z żywności, to już nie jest wielbicielem Fidela ale samego Józefa. On też poszukiwał reakcjonistów w ’34 na Ukrainie. Jak widać spotkał się ze zrozumieniem Par-Lamentu Ełropejskiego, bo nie uznano tego ludobójstwem.

  Like

  1. Gdyby ubrał żołnierzy w korzuchy i rogate chełmy mógłby zwalić winę na Wikingów, którzy z zawodu plądrują (i gwałcą). Hugo na szczęście jeszcze nie odpłaca się wbijając ludziom ołów do głowy, i miejmy nadzieję, że za niedługo CIA za pomocą kolumbijskich najemników obali mu ten socjalistyczny raj 🙂

   Like

 2. Tylko po co ma udowadniać to, co udowodniło już wielu wybitnych marksistów?Ot weźmy przykład wybitnego marksisty Roberta Mugabe, który słynącą z niesprawiedliwości społecznej Rodezję zamienił w sprawiedliwe do bólu Zimbabwe, gdzie nie jest ważne, czy ktoś zarabia milion czy miliard Zimbabweńskich dolarów. Wobec sklepikarza są równi. Żebracy jedni.

  Like

  1. Jak to po co? Zeby mozna bylo empirycznie udowodnic czym sie koncza takie pomysly. PRL padl, a kampania prezydencka zdominownana byla przez proces sadowym o to ktory kandydat bardziej kocha sie w panstwowej sluzbie zdrowia a potem przez pochwale Gierka.Niech Wenezuela udowadnia co oznacza zwyciestwo socjalizmu… Moze Polakom to nie pomoze, ale sasiadom Wenezueli moze pomoze?

   Like

   1. “pomoże sąsiadom Wenezueli” – jak widzę, Anarch jako dobry strateg, zabezpiecza sobie tyły 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s