Lyberałowie z Koziej Dupy

W czasach, które przyszli historycy nazywać będą przeszłością, któż stanie w obronie prawa Kowalskiego do delektowania się Tajfunem lub bełtem za dwa zeta (nikt nikomu nie wmówi że Szato de Menell kupuje się dla smaku przeto jabcoki podpadają pod kategorię dopalaczy)? Któż obroni przeciętnego Polaka przed prawem ładowania się w osiemnastu chłopa do busa, w czym sześciu do popielniczki (Geremek jechał w pojedynkę, samochodem przystosowanym do transportu i z atestami, i nic mu to nie pomogło). Kto stanie na straży i swą owłosioną piersią osłoni wolnego człowieka przed humorami Kałdillo znad Wisły? W naszym dupokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym kaprysy jej Fiłełka państwo ma monopol na przemoc i terror. Bo w sumie co? Parafrazując słowa duchowego przewodnika naszego Kim Don Tuska ‘ile dywizji ma (tu wstaw tego, na którego akurat wskazuje nieubłagany palec Kim Don Tuska, obecnie Król Dopalaczy)?’.

Sam Kowalski tego nie zrobi. Ostatnio liberalny rząd kategorycznie sprzeciwił się ustawie liberalizującej dostęp do brony dla przeciętnych Polaków. Jak koresponduje Korespondent, MSW stwierdziło, że liberalizacja dostępu do brony idzie w PRZECIWNYM KIERUNKU NIŻ REGULACJE EUROPEJSKIE (…) Z TEGO WZGLĘDU PROPONOWANE ROZWIĄZANIE NALEŻY OCENIĆ JEDNOZNACZNIE NEGATYWNIE. Hmmm. Czyli wg. pożal się Boże ekspierda z MSW jak coś jest niezgodne z trendem, to jest to złe. Dobrze, że nie urodził się w czasach Tysiącletniej Rzeszy, i nie wypowiadał się na temat walki z trendem niemieckiej ekspansji. Trendem europejskim, rzecz jasna. Gdyby nie trend amerykański szprechalibyśmy teraz po niemiecku, sehr geehrter(te) Leser(in). Ekspierd stwierdza również, że Projekt ustala bowiem powszechny dostęp do broni z jednoczesną liberalizacją zasad jej posiadania, co będzie miało bezsprzecznie ogromny negatywny wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny’. Lyberalizm pełną gębą! Dać Polakowi broń to jak dać małpie brzytwę.

W miarę jeszcze normalnym kraju, choć rządzonym przez najweselszego Baraka na zachodniej półkuli, zniewalany obywatel może wyjechać do jakiegoś wolnego stanu, chwycić za broń i pójść w las albo do Kennesaw. Ostatnio w łikendowym Magazynie Financial Tajmsa ukazał się artykuł o krainie wolności, gdzie każdy obywatel ma broń i dobrze mu z tym. W 1982 roku, w Kennesaw w stanie Dżiordżja (Armani) tamtejsza rada jednogłośnie uchwaliła, że każdy obywatel powinien posiadać broń. Była to odpowiedź na decyzję rady
Morton Grove, ­Illinois, która zakazała posiadania broni w granicach miasta. Obywatele Kennesaw byli oburzeni gwałtem liberałów z Illinois na drugiej poprawce do Konstytuty, i po części w ramach protestu, po części żeby zagwarantować sobie żeby żaden lyberał z koziej dupy nie wchodził im w paradę, postanowili się uzbroić. Rada miasteczka, w duchu wolności postanowiła, że jeśli posiadanie brony kłóci się z czyimś sumieniem, nie musi się zbroić. Dała więc wybór, coś czego lybrałowie, kierujący się jedynie zakazamy i nakazmy, nie potrafią zrozumieć.

W niemal 30 lat po uchwaleniu tego wspaniałego prawa, które lyberalny półświatek okrzyknął porażką, sprowadzającą Kennesaw do miasteczek dzikiego zachodu, miejscowość rozrosła się z około 5,000 to około 35,000. Wg statystyk FBI, w 2008 roku zanotowano tam 31 brutalnych przestępstw, głównie napaści na tle rabunkowym. W tym samym roku statystyki dla okolicznych miejscowości o podobnym zaludnieniu, gdzie obywatel ni ma dostępu do brony, Dalton i Hinesville, wynosiły odpowiednio 127 i 188 przestępstw. W Kennesaw jest też o połowę mniej kradzieży i włamań niż w Dalton i trzykrotnie mniej niż w Hinesville. Tylko 2% przestępstw dokonywanych jest przy użyciu broni… Pan dziennikarz z FT stwierdza w artykule, że choć liberałowie mogą dostać od tego zgagi – powszechny dostęp do broni w Kennesaw zdaje egzamin.

Nie będę się za bardzo rozpisywał, bo artykuł przydługi, ale na koniec ciekawa obserwacja. Mieszkańcy Kennesaw uważają, że to właśnie świat poza ich mieściną jest dziki i niebezpieczny. Broń daje im nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także poczucie wolności, niezależności i ułudę obrony przed nieodpowiedzialnymi działaniami rządu.

Ciekaw jestem czy nasze nie-rządy pozwalałyby sobie na wprowadzanie bubla za bublem, zakazu za zakazem, a ostatnio nawet na przyznawanie się w żywe oczy do łamania prawa, gdyby wiedziały, że każde perfidne wkraczanie z butami w wolności obywatela mogłoby skończyć się masakrą? Czy Kim Don Tusk miałby cojones?

Na koniec, cytat na niedzielę: ‘Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy’. Jak ktoś odgadnie kto jest jego autorem dostanie Nagrodę Jobla.

No i tradycyjnie muzyczka dla relaksu. Przypomnijmy sobie stary dobry przebój.

  

5 thoughts on “Lyberałowie z Koziej Dupy

 1. No a w kontekście dzisiejszego wydarzenia w Łodzi: gdyby pracownicy biura PiS mieli broń – mieliby szansę wobec napastnika. Tak to mogli liczyć tylko na zmiłowanie.

  Like

   1. niektóre gazety bezwstydnie podają, że był przynajmniej tajnym współpracownikiem Gestapo, a niektóre że nawet jakimś samym Strumpf-Fuehrerem :). Jak wiadomo, gestapowcem można być aż do grobowej deski. I żadna lustracja tu nie pomoże.

    Like

 2. Cieszę się, że blog jest znów odkurzony, tylu wpisów w jednym miesiącu to już nie było od dawna, ostatni raz chyba za czasów, gdy Kim Don Tusk nazywał się jeszcze “liberałem” ;)A cytat jest H. D. Thoreau, ale nagrody Jobla nie chcę, bo oszukiwałem. Odpowiedź znalazłem w tego samego źródła, z którego tak obficie czerpie Gajowy Bronek “Nie o taką Polskę”.Pozdrawiam

  Like

  1. Co znaczy ‘nie chcę’? Nagroda się należy jak diabłu ogórek! A jak zdobyta oszustwem to należy się z wyróżnieniem. Nagroda Jobla wysłana gołębiem pocztowym, powinna dotrzeć za rok. Obiecuję jeszcze kilka wpisów w przysłowiowym międzyczasie.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s