Cuda i wielki zawód na Święto Zmarłych…

Święto zmarłych zapowiadało się w tym roku przednio. Jeszcze w pracy dowiedziałem się, że nad Warszawą krąży 230 kandydatów do żałoby narodowej. Na szczęście na pokładzie znajdowały się relikwie błogosławionego Jana Pawła Drugiego, które tchnęły ducha walki w kapitana Wronę. Z takim wstawiennictwem u Pana Boga, pilot feralnego nielotu zamiast biegać po pokładzie krzycząc ‘wszyscy tu zginiemy’ i rozpaczać, że miał w tym roku dostać nintendo łi od Mikołaja, posadził maszynę regulaminowo, jak Szwejk kaktusa na rozkaz Latrinnengenerała. Taki przbieg wydarzeń nie spodobał się córce Zimnego Lecha, która wyraziła zdumienie, że samolot jej ojca roztrzaskał się akuratnie na błocie, a samolot pilotowany przez Wronę osiadł na betonie bez większych problemów. Pani Marta zaprasza do komentowania to ja skomentuje: Na pokładzie Boeinga były Relikwie a na pokładzie Dupolewa nie było Relikwii. Gdyby na pokładzie Dupolewa znajdował się choćby szczebel drabiny, która przyśniła się św. Jakóbowi, wypadki mogły potoczyć się inaczej. Kapitana Wronę okrzyknięto zbawcą 230 baranków bożych i bohaterem Polaków. Ja wiem, że sezon ogókowy i trefny Boeing Lotu trafił się mediom jak ślepej kurze ziarno więc trzeba pisać do oporu, ale proszę nie zapominać, że pilot ratował też swój własny tyłek. Szacunek za precyzję i wogóle, ale jak kierowca autobusu wyprowadzi pojazd z poślizgu i nie spadnie w przepaść, nie jest bohaterem a dobrym kierowcą. Nie minął dzień od lądowania stulecia a już temat sprowadzono do absurdu. Zawód.

Zawiodłem się też na komunistach spod placu Świętego Pawła. Reprezentują oni ideę, która umarła jeszcze przed moimi narodzinami. Oczekiwałem więc, że w tak ważne święto powieszą się, wraz ze swoją ideologią na drzewach… Niestety! Zamiast tego wywieszają coraz bardziej absurdalne hasła. Idąc za przykładem witryny redłocz, informującej o czerwonych w Twojej okolicy, założyłem sobie commie watch. Codziennie w godzinach lanczu idę sprawdzić czy już wiszą czy jeszcze nie. Na razie wywiesili flagę z podobizną Saddama Hujsajna podpisując ją Abdullach Oczalan. Pod flagą wielki baner – ‘wiara w socjalizm to wiara w człowieka’. Wiara, jak wiadomo, czyni cuda, szczególnie jeśli stoją za nią jakieś relikwie. Nie wiem, czy w doktrynie socjalizmu-komunizmu sierp musi obowiązkowo iść w parze z młotem. Sierpów bowiem nie widziałem, za to młotów obozuje tam sporo. A skoro młot to relikwia robotnicza to i cudów w obozie dostatek. Oto reporterzy konserwatywnego dziennego telegrafu wybrali się nocą z kamerą termalną sprawdzić, czy w namiotach nie dochodzi do szatanistycznych orgii, co przyniosłoby wstyd katedrze, która gości na swoim terenie naszych komuszyńskich. Okazało się, że nocą z miasteczka namiotowego w tajemniczych okolicznościach znika 90% obozowiczów. Ich namioty stoją puste. Nad ranem jednak komuniści pojawiają się przy swoich namiotach i okupują. Ponieważ na jednym z pustych namiotów wisi transparent ‘śpimy na zimnym bruku w waszym imieniu’ (czy coś takiego) nie mogę podejrzewać, że czerwoni obozowicze noce spędzają w domciu u mamusi, pod ciepłą pierzynką. Nie! Z pismem jak z moim blogiem – skoro napisano to musi być prawda! Cud więc! Komuniści znikają, są niewidzialni, lub zmiennocieplni. Co prawda biuro prasowe miasteczka namiotowego wydało ogłoszenie, że artykuł telegrafu to perfidny atak reżymowej prasy na protestujących, ale ja tam swoje wiem. Cuda trzeba ludziom dawkować, żeby się nie przyzyczaili. Zresztą co to za cud – puste namioty! Gdyby ożyła mumia Lenina to co innego!

Kolejnym cudem, który zauważyłem, ale nie zgłosiłem nikomu, żeby nie przyzwyczajać ludzi, to to, że 50 metrów od miasteczka namiotowego, w którym podobnie 200 ludzi protestuje przeciwko biedzie, stoją bezdomni sprzedający ‘The Big Issue’ (taki Londyński ‘San Augustin’), od której dostają procent i dzięki temu mogą jako tako funkcjonować bez żebrania. Gdyby choć jedna czwarta tych komunistów, wrażliwych na biedę chciała, to okoliczni bezdomni w parę minut pozbyliby się nakładu i mieliby fajrant do końca dnia. Ale nie, fajnie się wywiesza transparenty, fajnie się mówi, ale jak przyjdzie wyłożyć ze swojej kieszeni na pomoc biednemu to już nie jesteśmy tacy skorzy. W sumie logiczne, jak się zlikwiduje biedę, nie będzie czego zwalczać. Zresztą cały ten ruch 99% to jakaś granda! Co to za podatnicy, którzy protestują przeciwko likwidacji zasiłków? To tak jakby klienci merdia marktu protestowali przeciwko obniżce cen? W zasadzie, z tym moim cudem to trochę jak z zaciekami w kształcie Matki Boskiej na szybie. Żaden cud, ot reka podświadomie zatoczyła koło i wyszła ałreola.

Niewątpliwie jednak cudem, prawdopodobnie cudem stulecia (choć nie cudem JPII, który zwalczał księży komuchów z teologii wyzwolenia) jest to, że Watykan poparł protestujących, wzywając do zaprzestania nieokiełznanej spekulacji, do redystrybucji bogactwa, do etycznego prowadzenia się oraz do utworzenia (uwaga!) światowego banku centralnego, któremu banki musiałyby się podporządkować. Co prawda Stolica Apostolska nie powiedziała tego wprost, ale domyślam się, że światowym bankiem centralnym miałby być Instytut Dzieł Religijnych, tzw. Bank Watykanu, a kto by się nie podporządkował, skończyłby jak prezes Banco Ambrosiano, Roberto Calvi (bankiera Jana Pawła Pierwszego), którego znaleziono zwisającego bez ducha z Blackfiars Bridge. Jak się okazało, podobnie jak w sprawie Olewnika, nie było to samobójstwo (udział Banku Watykanu w aferze Banco Ambrosiano, fundującego zarówno reżim Somozy w Nikaragui oraz stojących w opozycji do niego Sandinistów, posłużył za pomysł na scenariusz do Ojca Chrzestnego Drei). Zresztą, jaką etykę mają duchowni w prowadzeniu interesów świadczy choćby fakt, że nie tak dawno Włoskie władze zamroziły Instytutowi 23 miliony ojro w związku z podejrzeniem prania brudnych pieniędzy. Z naszego podwórka widać to choćby po pasie nieużytku przed stadionem Cracovii lub po tym, jak Zakon Kanoników Regularnych Latryniańskich traktuje lokatorów jednej z kamienic na Kazimierzu. Tyle o etyce. Dopóki pan papież nie będzie ‘posdrafiał wszystkih polkauf’ z drewnianej obory ubrany w łachy z lumpeksu a Bank Watykanu nie rozda swoich pieniędzy ubogim (między innymi mi), niech Stolnica Apostolska nie wygłupia się z popieraniem komunistów i niech nie pieprzy o redystrybucji i etyce. Wystarczą nam Czawez i Habana.

  


Na koniec, nie mogłem się zdecydować, który kawałek pasuje bardziej do Święta Zmarłych więc wstawiam dwa a Ty, Szanowny Łagiewniku zdecyduj, który lepszy. Adin, dwa.

4 thoughts on “Cuda i wielki zawód na Święto Zmarłych…

 1. Widzisz waćpan. Wiara w socjalizm to rzeczywiście wiara w człowieka, a jak waćpan włączysz TV to niewątpliwie prędzej czy później tego człowieka pan zobaczysz.Za to Belgowie chyba się zaczytali waszmościnym blogiem i już drugi rok bez rządu żyją. Ponoć nieźle im to wychodzi, może by i u nas podobny system wprowadzić?

  Like

  1. To prawda z tymi Belgami. Jak zakładałem tego bloga to zastanawiałem się, czy nie redagować go po flamandzku, ale potem się skapowałem, że w Belgii przecież mają tłumaczy wszystkich języków Mumii, więc se mogą przetłumaczyć.

   Like

 2. Z tych obrazków termicznych raczej wynika że 10% ma niezdrowo wysoką temperaturę w namiotach. Gdzieś w komentarzach był nawet link do filmiku (http://www.youtube.com/watch?v=aBYAUl4O5v4 ) w którym wpakowali 6 ludzi do “pustego” namiotu, sądząc po kolorze tego namiotu z 6 osobami, tego za nim i filmiku z artykułu powiedziałbym że około połowy jest pustych, ale to i tak bardziej mierzone jelitem niż mózgiem. Namioty mają sporą powierzchnię, śpiący ludzie dają mniej ciepła niż laptop. PS też wam wmawiają że CAPTCHA źle wpisana nawet jak dobrze wpiszecie?

  Like

  1. Ano moi puraci mówiąc kolokwialnie dali ciała. Zapewne tłumaczą to sobie “uniknięciem zła”, tj. mniejszym złem tak jak tłumaczyli podjęcie współpracy z komunistami pod koniec lat 50, tuż przed Soborem Watykańskim II.No, kurde-blaszka, dobrze to o nich nie świadczy 😦

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s