Cimoszko, czyli krótkie słowo przed spaniem

Czasem przed spaniem zamiast pornografii czytam różne głupoty. Dziś pan Bóg, oczywiście ten właściwy, który w demokratycznych wyborach wybrał sobie pewien naród, pokarał mnie artykułem w gazecie, koszernej (a jakże). W artykule pan Cimoszewicz wypowiada się, że to czy pana prezydenta i panią płemieł postawi się przed Trybunałem Stanu będzie dla państwa polskiego egzaminem.

Nasz niedoszły prezydent wypowiedział między innymi takie słowa:

– Państwo, które nie potrafi poważnie traktować naruszeń konstytucji, samo naraża się na słabość, nieefektywność, na to, że za jednym przykładem, będą postępowały następne. Mamy do czynienia z niezwykle poważnymi naruszeniami prawa i takie powinny być konsekwencje – podkreślił.

Najwyraźniej Cimoszko, wrócił z Borów Tucholskich, czy gdzie on tam siedział i od jakiegoś czasu mieszka już w mieście. Bowiem zastosował tutaj klasyczną naukę księgi ulicy.

A księga ulicy mówi jasno: Kto wieczorem popieprzy, ten ma w nocy sen lepszy.

No i pojechał pan Cimoszewicz po bandzie, zapewne będzie dzisiaj spał jak suseł. Szkoda tylko że odbywa się to moim kosztem. Już czuję te swędzenie tyłka z nerwów i wiem, że dziś w nocy będę się wiercił i nie zasnę. Takie wypowiedzi wywołują we mnie bowiem dość duży dyskomfort. Nie dlatego, że pałam jakąś szczególną miłością do pana prezydenta czy pani płemieł, choć z łóżka bym ich nie wyrzucił. Chodzi o to, że ktoś, kto był ministrem straw zagranicznych w czasach kiedy w Polsce torturowano ludzi (łamiąc bodajże art. 40 konstytucji), co potwierdzono prawomocnym wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, powinien raczej milczeć na temat ‘egzaminów dla państwa polskiego’.

To w 2002 roku Polska zdawała swój pierwszy egzamin. Kolejne poprawki zdawała za każdym razem jak pojawiały się nowe dowody, aż w końcu ostateczną szansę miała po tym kiedy niezależny sąd międzynarodowy uznał że Polska jest winna a ówczesne władze wiedziały o torturach. I za każdy razem oblewała ten egzamin. Nikt nic nie zrobił by stworzyć mechanizmy zabezpieczające nas przed bezkarnym łamaniem tak fundamentalnych zasad (art. 40 jest jasny, nie da się go inaczej interpretować: “Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu.”). A teraz kanalie, które dopuściły do tortur, i inni szubrawcy, którzy będąc u władzy co najwyżej oburzyli się na wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, mają czelność pouczać na temat egzaminów i zasad konstytucyjnych.

No panie Cimoszewicz, nie jesteś pan pierwszy bo przed panem wypowiadali się w podobny sposób panowie Kwaśniewski i Miller (dla młodzieży wyjaśniam – prezydent i premier, za których urzędowania dopuszczono do tortur), ale akurat na pana padło. No słuchaj pan, jesteś pan łajdak a pańskie mirabelki są kwaśne, twarde i małe. Cytując klasyka – straciłeś pan szansę, żeby siedzieć cicho.

A z punktu widzenia obywatela RP (nie jestem co prawda jakimś tam przykładnym obywatelem ale też nie ma na świecie przykładnego państwa), większym zagrożeniem dla mnie jest dopuszczenie do torturowanie mnie niż łamanie procedur dotyczących powoływania jakichś tam urzędników, czy to do Trybunału Konstytucyjnego czy do jakiejkolwiek innej instytucji.

No, wyrzuciłem to z siebie, jest szansa że trochę pośpię dziś w nocy. Na koniec muzyczka dla relaksu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s